Sentido

więcej niż włącznik

Technologiczne domy

Domy, które budujemy nie są już tymi samymi domami, jakie powstawały kilkadziesiąt lat temu. Dziś są one zwykle o wiele większe, mają wiele pomieszczeń, a co za tym idzie, liczniejsze jest także ich wyposażenie. Setki lamp, dziesiątki rolet, głośników. Konieczny staje się system, który pozwoli kontrolować cały dom, aby uniknąć chaosu.

Basalte

Włącznik inteligentny

Domem, w którym zastosowany został system automatyki budynkowej KNX, można sterować za pomocą urządzeń, takich jak czujniki, piloty czy panele dotykowe.

A co z włącznikami, czy w inteligentnych domach ich nie ma? Oczywiście, że są! I to w nowszej, ulepszonej odsłonie. Nadal jednak pozostają jednym z najwygodniejszych sposobów sterowania - dają szybki dostęp do najważniejszych funkcji.

Sentido

Dotknij i włącz

Co w pierwszej kolejności robimy wchodząc do pomieszczenia po zmierzchu? Odruchowo szukamy włącznika światła. Sentido jest włącznikiem dotykowym - wystarczy dotknąć go całą dłonią, aby włączyć ulubiony zestaw oświetlenia.  Jest także dobrze widoczny w ciemności dzięki  diodzie LED.  

Funkcja multitouch (czyli dotknij i włącz) jest przydatna również w przypadku gości, dzieci lub obsługi. Włączenie światła jest tu równie proste, jak na tradycyjnym włączniku. 

Sentido Basalte
 

Centralne sterowanie

Istotą automatyki jest łączenie systemów i upraszczanie ich zarządzania. Dlatego jeden włącznik Sentido zastępuje kilka tradycyjnych. Możesz z niego sterować kilkoma obwodami lamp, a także roletami.  

Dla maksymalnego ułatwienia codziennego życia, stosuje się schemat sterowania. Oznacza to, że każdy włącznik w domu działa na tej samej zasadzie - np. dotknięcie prawej górnej powierzchni to odsłonięcie rolet, a lewej górnej - jaśniejsze światło. Nadal możemy także włączyć lub wyłączyć ulubione oświetlenie za pomocą jednego dotyku (multitouch).

Sentido - włącznik dotykowy
 

Odpowiedni nastrój

Nie wszystkich funkcji używamy codziennie. Dlatego nie muszą być one dostępne po jednym dotknięciu. Wystarczy przytrzymać dwie powierzchnie przycisku, aby uruchomić odpowiedni zestaw ustawień.

Te zestawy ustawień to sceny. Pomagają one tworzyć odpowiednią atmosferę na różne okazje, na przykład: Poranek, Relaks, Impreza, Kolacja.

Scena - jak to działa?

Jeśli chcesz obejrzeć film, nie musisz oddzielnie regulować lamp, zasłaniać rolet i wyłączać muzyki. Wystarczy przytrzymać dłużej dwie powierzchnie włącznika, aby scena Kino została uruchomiona.

Co się wtedy stanie? Pokój “przygotuje się” do seansu filmowego, czyli światło zgaśnie, muzyka wyłączy się, rolety zostaną zasłonięte, a telewizor lub projektor uruchomi się.

Komfort

Sentido posiada wbudowany czujnik temperatury i logikę termostatu. Oznacza to, że zintegrowany system pozwala kontrolować temperaturę i dba o jej odpowiedni poziom. Zyskujemy także na estetyce - pozbywamy się naściennych sterowników od klimatyzacji i ogrzewania na rzecz jednego minimalistycznego włącznika.

Dzięki harmonogramom, nie musisz manualnie ustawiać temperatury. Wystarczy zrobić to raz, a później cieszyć się komfortem. Zależnie od pory dnia lub nocy, temperatura będzie osiągać określony poziom.


LED

Oprócz podświetlenia w celach orientacyjnych, diodę możesz wykorzystać również do wskazania statusu wybranej funkcji.

Oto jedna z opcji: włącznik przy drzwiach wejściowych podświetla się na czerwono, co oznacza, że któreś z okien w domu jest otwarte. Na wizualizacji możesz sprawdzić, w którym pomieszczeniu znajduje się okno.

 
 
 
 
 
 

Sentido - włącznik dotykowy

Parametry techniczne

 
 •  liczba paneli dotykowych 2 lub 4
 • zasilanie zasilacz KNX / zasilacz Crestron  / zasilacz Lutron
 • elektronikaSentido KNX / Sentido Crestron / Sentido Lutron
 •   puszka instalacyjna standard europejski puszki ze śrubami 60mm
 • rozróżnianie długości naciskutak
 • zużycie prądu10mA
 •   wymiary  80mm x 80mm x 8mm 
 •   multi-touch  tak
 •   certyfikat  CE
 •   wielokolorowy LED zintegrowany
 •   sensor temperatury  zintegrowany
 •   termoregulator zintegrowany
  Sentido - Basalte

Szukasz włączników do swojego domu?

Odkryj piękne oblicze technologii i intuicyjne sterowanie domem.

Sprawdź także:

Basalte Home

Basalte Home

aplikacja do sterowania domem

Asano - multiroom Basalte

Asano

system multiroom

Eve - ramka do iPada

Eve

ramka do iPada